1.21.2015

O wpływie ideologii komunizmu i antykomunizmu na suwerenność PRL i III RP

"Największym problemem wynikającym z tego, iż konserwatyści nie zdobyli się na własną metapolityczną analizę i ocenę PRL jest to, że narracja KOR całkowicie zdominowała dyskusję na ten temat. Największą zbrodnią PRL i rządów Jaruzelskiego jest rzekomo to, że nie służyły one realizacji tzw. „wartości europejskich”. Po rzekomym odzyskaniu przez nas suwerenności wartości te mogły w pełnej krasie zajaśnieć nad głowami nadwiślańskich polityków. Co konserwatyści zrobili w kierunku tego, aby Polacy mieli inne, niż siane przez środowiska korowsko-masońskie przekonanie, iż największą zbrodnią PRL było gwałcenie „wartości demokratycznych”? Odpowiedź jest jasna: nie zrobili nic. Oficjalnej propagandzie w duchu Gazety Wyborczej nie została przeciwstawione żadna inna spójna i przekonywująca narracja, która mogłaby odciągnąć ludzi spod wpływów propagandystów GW, a teraz także i „Gazety Polskiej”, które w tej kwestii mówią dokładnie tym samym językiem". 

5 komentarzy:

 1. BezStereotypów21.01.2015, 20:42

  Uzupełnienie. Przykładem historycznym wyboru błędnej ideologii jest III Rzesza i jej narodowy socjalizm, a współczesnym tzw. Zachód i jego ideologie politycznej poprawności i gender. Nam Niemcy i St. Zjednoczone narzuciły, jak słusznie pani pisze, ideologię antykomunizmu.

  Nie jest prawdą, że w Polsce nie stacjonują żadne obce wojska. W Szczecinie znajduje się dowództwo i sztab Wielonarodowego Korpusu Północno - Wschodniego, w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku stacjonują "rotacyjnie" amerykańskie myśliwce, a w Bydgoszczy jest natowskie Joint Force Training Centre.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przemądrzałe bydlę04.02.2015, 21:00

   Wkrótce na manewry do Drawska Pomorskiego Niemcy wyślą 1700 żołnierzy. Cytat; "Udział prawie 2 tys. żołnierzy z Niemiec w ćwiczeniach na polskiej ziemi, to tylko jeden z elementów nowej strategii – twierdzi „Rz” i zapowiada: na wzór francusko-niemieckiej brygady powstanie polsko-niemiecka jednostka, a polsko-niemiecko-duńskie dowództwo w Szczecinie zostanie wzmocnione". http://www.tvp.info/18721728/wkrotce-nasza-granice-przekroczy-17-tys-niemieckich-zolnierzy-beda-bronic-polski

   Usuń
 2. przemądrzałe bydlę25.01.2015, 08:44

  Przykładem wykorzystywania antykomunizmu do osiągania współcześnie niekorzystnych dla Polski celów politycznych jest propaganda Ruchu Autonomii Śląska na rzecz nadania dzisiejszemu Śląskowi autonomii, która to propaganda eksponuje hasło, że to Stalin i Bierut znieśli ową autonomię.
  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/253012,gorzelik-rocznica-zniesienia-autonomii-slaskiej,id,t.html
  A tu plakat propagandowy RAŚ:
  http://photos.nasza-klasa.pl/13203102/29/main/ba7f3a1aec.jpeg

  OdpowiedzUsuń
 3. BezStereotypów26.02.2015, 20:52

  @ Magdalena Ziętek - Wielomska

  21 stycznia o godz. 20.42 pod pseudonimem BezStereotypów opublikowałem komentarz do artykułu (postu) Magdaleny Ziętek - Wielomskiej "O wpływie ideologii komunizmu i antykomunizmu na suwerenność PRL i III RP" na jej blogu magdalenazietek.blogspot.com . Komentarz ten zawiera m. in. zdanie: "W Szczecinie znajduje się dowództwo i sztab Wielonarodowego Korpusu Północno - Wschodniego, w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku stacjonują "rotacyjnie" amerykańskie myśliwce, a w Bydgoszczy jest natowskie Joint Force Training Centre".

  Powyższe zdanie, w którym pani Magdalena Ziętek - Wielomska zamieniła słowo "jest" na "znajduje się", znalazło się w jej artykule pt. "Pułapka komunizmu" opublikowanym w tygodniku Myśl Polska, w numerze nr 7 - 8 z 15 - 22 lutego 2015 roku. Artykuł ten dostępny jest w witrynie internetowej tygodnika pod adresem: http://mysl-polska.pl/node/357 .

  Z tego powodu mam do pani Magdaleny Ziętek – Wielomskiej kilka pytań:

  Czy tak wykształcona osoba jak pani Magdalena Ziętek - Wielomska, m. in.: „Magister Artium (prawo, filozofia)” oraz w latach „2005- 2008- doktorantka na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Bonn”, musi korzystać z anonimowych komentarzy ze swojego blogu aby napisać artykuł?
  [Link do witryny Wydziału Prawa Europa - Universitat Viadrina Frankfurt (Oder) gdzie znalazłem powyższe informacje: http://www.rewi.europa-uni.de/pl/lehrstuhl/pr/polprivrecht/gaste/magdalena_zietek/index.html ]

  Czy sprawdziła pani, przed skorzystaniem z mojego komentarza, czy nie jest on błędny merytorycznie? Czy sprawdziła pani czy istnieją, lub nie istnieją, jakieś inne niewymienione w tym komentarzu garnizony, bazy, poligony itp. w których stacjonują wojska państw NATO w Polsce?

  Czy zdaje sobie pani sprawę w jakim świetle stawia pani publicystykę zaistniała sytuacja, szczególnie mając na uwadze treści w niej zawarte?

  Czy jest pani stałą praktyką swobodne korzystanie z komentarzy ukazujących się na blogu magdalenazietek.blogspot.com w artykułach (postach) pani autorstwa publikowanych w prasie i internecie?

  Czy uznaje pani, tak jak robią to niektóre portale społecznościowe, że cała treść jaką zostawiają anonimowi komentujący artykuły (posty) na pani blogu automatycznie staje się jej własnością?

  Czy poinformowała pani redaktora naczelnego tygodnika Myśl Polska, pana Jana Engelgarda, że artykuł „Pułapka komunizmu” nie jest identyczny pod względem treści z artykułem „O wpływie ideologii komunizmu i antykomunizmu na suwerenność PRL i III RP", który ukazał się wcześniej w witrynie Konserwatyzm.pl pod adresem: http://konserwatyzm.pl/artykul/12752/o-wplywie-ideologii-komunizmu-i-antykomunizmu-na-suwerennosc ?

  I wreszcie na koniec, czy zdobędzie się pani na publikację tego komentarza w całości na swoim blogu magdalenazietek.blogspot.com ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Szanowny Komentatorze, dlaczego nie miałabym mieć odwagi, żeby opublikować Pana komentarz? Zaczynając od tyłu: pan Engelgard został powiadomiony o tym, że jest to wersja zmieniona mojego wcześniejszego artykułu. Po drugie, informacje umieszczone w Pana komentarzu sprawdziłam, i uznałam, że są one prawdziwe. Po trzecie, są to informacje na temat faktów, stąd zupełnie nie wiem, jakie prawa autorskie generuje tenże komentarz zawierający informacje na temat faktów. Pozdrawiam. MZW

  OdpowiedzUsuń