3.20.2016

Cywilizacyjny dryf

Zapraszam do odsłuchania mojego najnowszego wystąpienia w ramach NAI Warszawa:

3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy wyklad dotykajacy sprawy niby oczywistej a tak malo w Polsce rozumianej.Czy w zwiazku z opisywanym w Pani wykladzie brakiem fundamentow etycznych nie sadzi Pani ze demokracja i wzglednie uczciwy wolny rynek na Zachodzie zmierzaja ku upadkowi i rzadom plutokracji?Jesli tak to co mozna z tym zrobic zarowno u nas jak i na owym Zachodzie wlasnie?

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, moim zdaniem zarówno demokracja, jak i wolny rynek, w obecnej formie, są farsą. Wybory wygrywają Ci, którzy mają dostęp do mediów, a nie, Ci którzy rzeczywiście się do czegoś nadają. Jednocześnie całe szkolnictwo jest tak skonstruowane, żeby nie uczyć ludzi myślenia - tak, żeby mogli podejmować racjonalne decyzje wyborcze. Natomiast rynek został zniszczony przez sojusz dużych przedsiębiorstw i biurokratów. Co robić? Kształcić się i tworzyć kadry, które będą mogły, w oparciu o rzetelną wiedzę, przeprogramować system.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje za odpowiedz.Coz-wlasciwie mam podobna opinie,system nie zmierza ku farsie,on juz owa farsa jest-tyle ze od paru dekad robi sie to coraz bardziej zauwazalne i dolegliwe.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń